TPK Medya Ankara Web Tasarım S Logo
PHP Laravel Framework Nedir?

PHP Laravel Framework Nedir?

İçerik Listesi

5
(1580)

PHP Laravel Framework Nedir sorusuna yanıt vermeden önce Framework konusuna bakmak gerekir. Framework geliştiricilere yönelik olarak önceden hazırlanmış, test edilmiş ve kullanıma sunulmuş kod belgelerini bir araya getiren araçlardır.

Çok katmanlı bir yapıya sahip olmalarıyla birlikte genişleyebilmekte ve güncellenebilmektedir. Farklı türlerdeki Framework’ler kullanıcı girişi, çıkışı, veritabanı bağlantısı ve e-posta gönderimi gibi birçok kütüphane bulunmaktadır.

Laravel Framework Nedir?

Laravel nedir ne işe yarar sorusuna PHP için geliştirilmiş bir Framework şeklinde yanıt verilmektedir. Bu basit, anlaşılabilir kod yapısıyla çeşitli uygulamalardan karmaşık projelere kadar geniş bir yelpazede ihtiyaçları karşılamaktadır.

MVC mimarisine dayanmakta olup PHP’nin nesne yönelimli programlama özelliklerinden tam olarak yararlanarak web uygulamalarının geliştirilmesine imkan tanımaktaıdr. Açık kaynak kodlu olmasıyla bilinmekte olup bu bakımdan ücretsizdir. Ancak gelişmiş özelliklerin çoğunu içinde barındırdığı için PHP geliştiricilerine geniş imkanlar sunar.

Kolay yapısıyla Laravel Framework amatörlerden profesyonellere kadar farklı düzeydeki projelerde kullanılabilmektedir. Laravel topluluğu da gerektiği durumlarda yardım etmek için geniş bir platform sunmaktadır. Açık kaynak kodlu yapısı aynı zamanda geliştiricilerin daha geniş çalışmalar yapmasına da olanak tanımaktadır. TPK Medya da bu kapsamda Laravel sanal pos entegrasyonlarından tur ve e-ticaret sitelerine kadar farklı çalışmalar gerçekleştirebilmektedir.

Laravel Framework’ün Sahip Olduğu Avantajlar

Laravel framework web uygulamalarını daha ölçekli hale getirmektedir. Diğer framework’lerdeki bileşenlerin yeniden kullanılmasını sağlayarak, web uygulamasının tasarımında önemli zaman kazandırmaktadır. Bunun yanı sıra çok dilli uygulamaların oluşturulmasını kolaylaştırarak aşamalı bir framework olarak ön plana çıkmaktadır.

Laravel en popüler PHP çerçevelerinden biri olup mevcut Laravel uygulamaları ve paketlerinin kütüphanesi oldukça geniştir. Hem resmi Laravel paketleri hem de üçüncü taraf paketleri kolayca erişilebilmektedir. Laravel’in detaylı dokümantasyonu sayesinde web uygulamaları geliştirme ve sürdürme konusunda en iyi uygulamaları analiz etmek için fazla zaman harcamaz. PHP Laravel Framework çalışmalarında TPK Medya bu gibi yönleri deneyimi ile birleştirerek her zaman en iyi çözümleri gelişmiş şekilde almanıza yardımcı olmaktadır.

Laravel ile yapılan siteler birden çok dosya sistemi için destek sağlamaktadır. Yerel bir dosya sistemi veya Amazon S3 gibi herhangi bir bulut tabanlı sistem kullanılmaktadır. Config/filesystems.php dosyasındaki seçenekleri değiştirerek istenen dosya sistemini seçmek mümkündür.

Neden Laravel Framework Projelerinde Uzman Destek Almalısınız?

Laravel Framework öğrenmesi zor bir konu gibi dursa da isteyen kişiler bunu kolay bir şekilde alabilmektedir. Ancak bir yazılım dilini öğrenmek ve bunu kullanarak bir proje hazırlamak tamamen farklı iki konudur.

Dolayısıyla kişiler Laravel dersleri alsa bile sanal pos entegrasyonları ya da web siteleri istendiği gibi oluşturamamaktadır. Hatalar da yine istendiği gibi çözülmemektedir. Profesyonel firmalar bu konuda uzman olduğu için en verimli sonuçları sunmaktadır. TPK Medya bu konuda uzman ekipleriyle başarılı çözümler sunmaktadır.

Yazımızı Değerlendirmek İster misiniz?

İçerik Puanı: 5 / 5. - Toplam Oy Sayısı: 1580

Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Web Tasarım ve Digital Medya Ajansı

Web Tasarım, SEO Çalışması ve İnternet Reklamcılığı konusunda sizlere profesyonel destek sağlıyoruz.

Son Eklenenler

AKLINIZDA PROJE Mİ VAR? HEMEN TEKLİF ALIN

Formu doldurun sizi hemen arayalım.