TPK Medya Ankara Web Tasarım S Logo
Laravel Kurulumu Nasıl Yapılır?

Laravel Kurulumu Nasıl Yapılır?

İçerik Listesi

5
(1585)

Laravel Kurulumu Nasıl Yapılır? Laravel Taylor Otwell tarafından geliştirilmiş bir web uygulama geliştirme framework’ü olup açık kaynaklı bir yapıya sahiptir. Kullanıcıların web uygulamalarını hızlı ve verimli bir şekilde oluşturmalarını sağlayan çeşitli araç ve kütüphaneler sunmaktadır.

MVC mimarisine dayalı olarak tasarlanan Laravel Framework uygulamanın farklı katmanlarını bağımsız olarak organize etme imkanı sağlamaktadır. Böylece düzenli ve ölçekli bir kod yapısı oluşturulmaktadır.

Laravel 10 kurulumu ardından birçok özelliği ve aracı bulunmaktadır. Genel anlamda,

  • Oturum yönetimi
  • Güvenlik
  • Veri tabanı yönetimi
  • Route tanımlama
  • Veri doğrulama tarzı işlemleri kolay hale getiren kütüphaneleri mevcuttur.

Ayrıca Blade şablon motorunu kullanarak şablona dayalı bir kullanıcı arayüzü oluşturmayı desteklemektedir.

Laravel Kurulumu Nasıl Yapılır?

Laravel Kurulumu Nasıl Yapılır ve projelerinizi başlatmak için öncelikle node.js ve composer paketlerinin bilgisayarınızda yüklemek şarttır. Node.js paketini MacOS ya da Windows için Node.js web sitesinden indirmek mümkündür. Ancak Composer için Composer internet adresinden işletim sisteminize uygun composer paketi indirilerek yüklenmektedir.

Bilgisayarınızda Laravel projeleri oluşturmak için iki farklı kurulum yöntemi bulunmaktadır. İlk yöntemde Laravel’i sadece ilgili dizine proje olarak kurulacaksa composer komutuyla yapılabilmektedir. Diğer yöntem ise Laravel’i bilgisayarınıza global olarak kurmanızı sağlayan composer global komutudur.

Ancak bu süreç oldukça karmaşık olabilmektedir. Bu nedenle en doğru sonuçları almak ve potansiyel sorunları önlemek için bunu uzmanlara bırakmak önerilmektedir. TPK Medya Laravel 10 kurulumu işlemlerini dikkatli bir şekilde yönetmekte olup başarılı şekilde sonlandırmaktadır. Bunlardan yararlanmak istiyorsanız WhatsApp üzerinden mesaj atabilir ya da telefon üzerinden arayabilirsiniz.

Laravel Sisteminin Avantajları Neler?

Web uygulamalarının kolay geliştirilmesini sağlayan bu açık kaynaklı Laravel pek çok kişinin ilgisini çekmektedir.. Çeşitli uygulamalara sahip olan sistem, uygulamaların geliştirilmesini ve sunulmasını kolaylaştırır ve kullanıcılara birçok avantaj sağlar. Öncelikle bunu kullanarak pek çok projeyi yapmak mümkündür.

Web uygulamalarıyla birlikte uygulamaların daha ölçekli hale gelmesi sağlanmaktadır. Kaynakları yönetmek ve organize etmek için kullanılan ara yüzler ve programlar, avantajlar arasında ön plana çıkmaktadır. Bu sistem ve programlar kütüphane ve kaynakların komut satırı adı verilen sistemlere sahip olmasını sağlamaktadır. Böylece mobil web siteleri için kurulan sistemler ve programlar oldukça kullanışlı hale gelmektedir.

20’den fazla kütüphane ve modül içeren bu sistem istenilen bilgilere daha hızlı bir şekilde ulaşmayı sağlayarak uygulama geliştirme sürelerini iyileştirmektedir. Composer ve artisan gibi araçlar uygulamaların geliştirilmesine katkıda bulunmaktadır. Farklı özellikler sunan Laravel sistemi kullanıcıların tercih ettiği bir sistemdir. Bu framework kullanıcıların pek çok kod ve yazılım işlemini kolaylıkla gerçekleştirmelerine olanak tanımaktadır. Bugün çeşitli kütüphane alanlarında kullanılan bu sistem sayesinde veri tabanlarına kolayca erişilebilmektedir.

Laravel nedir nasıl kullanılır bilmek bu bakımdan birçok artıyı da beraberinde getirmektedir. Ancak kurulum süreçlerinin kolay gibi dursa da karmaşık olabileceği unutulmamalıdır.

Google harita linki ya da kurumsal web tasarımları hakkında bilgi almak istiyorsanız bizimle telefon numarası üzerinden bilgi almanız mümkündür. Hattımız istediğiniz zaman kullanıma açık olup iletişim formu da ayrıca yer almaktadır. Son olarak dilemeniz halinde WhatsApp destek hattı da mevcuttur.

Konum Bilgimiz

Yazımızı Değerlendirmek İster misiniz?

İçerik Puanı: 5 / 5. - Toplam Oy Sayısı: 1585

Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Web Tasarım ve Digital Medya Ajansı

Web Tasarım, SEO Çalışması ve İnternet Reklamcılığı konusunda sizlere profesyonel destek sağlıyoruz.

Son Eklenenler

AKLINIZDA PROJE Mİ VAR? HEMEN TEKLİF ALIN

Formu doldurun sizi hemen arayalım.