TPK Medya Ankara Web Tasarım S Logo
Laravel PHP Web Sitesi Yapımı

Laravel PHP Web Sitesi Yapımı

İçerik Listesi

5
(5850)

Laravel PHP Web Sitesi Yapımı uygulama geliştirmek için kullanılan bir kod yazılım sistemidir. Sistem sunduğu birçok gelişmiş özellik sayesinde birçok kullanıcının tercih ettiği bir yöntemdir. Bu yapı çeşitli kod sistemlerine büyük ölçüde katkı sağlayarak kullanıcıların işini kolaylaştırmaktadır

Bu sistemi ile yapılabilecek pek çok çalışma bulunmaktadır. Her ne kadar ilk olarak Laravel’in ücretsiz ve açık kaynak kodlu olması kişilere kendi web sitelerini kendi oluşturabilecekleri fikrini uyandırsa da bu süreç oldukça zor ve karmaşıktır. Yapılan hatalar da özellikle markalar için kötü sonuçlar doğurabilmektedir.

Eğer Laravel web sitesi gibi hedefleriniz bulunuyorsa, TPK Medya bunu kullanarak profesyonel çözümler sunmaktadır. Bunlar üzerine bilgi almak istiyorsanız bizimle WhatsApp ya da telefon numarası üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Laravel Framework Kullanmanın Avantajları

Laravel PHP Web Sitesi Yapımı PHP temeline oturulmuş bir web sitesi sahibi olmak istiyorsanız, Laravel size bu konuda birçok avantaj sağlamaktadır. Bunlardan ana hatları ile aşağıda olduğu gibi bahsedilebilir.

  • Laravel Framework SQL kullanmadan veri tabanı işlemleri gerçekleştirilmektedir.
  • URL üzerinde çeşitli metotlarla düzenleme yapabilme ve farklı metotlar aracılığıyla API rotaları oluşturma yeteneği bulunmaktadır.
  • Projenin yapısı Laravel sayesinde daha iyi organize edilmektedir.
  • Herhangi bir veri tabanı arayüzüne ihtiyaç duymadan Laravel ile tablolar oluşturmak, bunları veri tabanına göndermek mümkündür.
  • Projelerin tutarlılığını kontrol etmek için Laravel Framework test oluşturmayı sağlamaktadır.
  • Hızlı ve kolay bir şekilde sayfalama yapısı oluşturabilme yeteneği bulunmaktadır.
  • Form doğrulama işlemi kod yazmadan kolayca tamamlanmaktadır.
  • Her dil için ayrı klasör oluşturarak kullanılan yapıların kısa sürede tüm dillere uyarlanabilmektedir.
  • Yüksek performanslı ve hızlı uygulamalar geliştirmek için Laravel web sitesi optimize edilmiş bir altyapı sunmaktadır.

Ayrıca hızlı ve kolay bir şekilde e-posta gönderimi ve takibi sağlama özelliği de bulunmaktadır. Ayrıca Laravel iletişim ihtiyaçlarını karşılamak için etkili bir çözüm yapmaktadır.

Laravel Framework’ün Özellikleri

Laravel tercih edilirliğini arttıran birçok özelliği kullanıcılara sunmasıyla öne çıkmaktadır. Ek olarak bu çeşitli özellikler Laravel sistemini diğer web geliştirme çerçevelerinden ayırarak kullanıcılara daha verimli ve etkili bir çalışma deneyimi sunmaktadır.

Modüler Yapı

Laravel Framework modüler yapısıyla geliştirme sürecini optimize ederek 20 üzeri fazla kütüphane ve modülüyle esneklik sağlamaktadır. Her bir modül Composer ile entegre olduğundan güncelleme işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.

Test Edilebilir Sistem

Test edilebilirlik Laravel Framework’ün önemli avantajlarından biridir. Framework farklı test senaryolarını destekleyen özellikler ve yardımcılar sunarak kodun test ve optimize edilmesine yardım etmektedir.

Routing Yapabilme

Routing özelliği kullanıcılara uygulama içinde esnek bir dağıtım seçeneği sunarak uygulamanın ölçeklendirilmesi ve performansının artırılması mümkün hale getirmektedir. Laravel Framework farklı ortamlarda çalıştırılabilen web uygulamalarının yönetimi için etkili bir konfigürasyon yönetimi sunmaktadır. Bu sayede yapılandırma süreçleri daha kolay ve yönetilebilir hale gelmektedir.

Sorgu Oluşturma

Laravel sorgu oluşturma ve ORM ile veritabanı işlemlerini basitleştirmektedir. Sorgu oluşturucu ve Eloquent ORM veritabanı sorgularını zincirleme metotlarla oluşturmayı ve veri tabanı etkileşimlerini kolaylaştırmayı sağlamaktadır.

Şema Oluşturma

Schema Builder veri tabanı yapılarını PHP kodunda tanımlamayı ve yönetmeyi sağlamaktadır. Ayrıca veri tabanı değişikliklerini izlemek ve takip etmek için de kullanılabilmekledir.

Blade Template

Laravel Framework içinde yer alan Blade Template motoru dinamik içeriklerle birlikte önceden belirlenmiş bloklara sahip düzenler oluşturmak için kullanışlı bir dildir. Bu hiyerarşik blok tasarımını desteklediği gibi web uygulamalarının kullanıcı arayüzlerini kolayca oluşturmayı sağlamaktadır.

E-mail

Laravel sisteminin de içinde bulunan mail sınıfı, zengin içerik ve eklentilerle birlikte e-posta göndermeyi kolaylaştırmaktadır. Bu özellik web uygulamalarının iletişimini güçlendirir ve kullanıcılarla etkileşimi arttırmaktadır.

Kimlik Doğrulama

Laravel kimlik doğrulama işlemlerini kolaylaştırarak web uygulamalarının güvenliğini yükseltmektedir. Kayıt, şifre unutma ve şifre hatırlatma gibi işlemler, Laravel tarafından sunulan hazır kimlik doğrulama özellikleriyle daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Redis

Redis Laravel tarafından sağlanan oturum yönetimi ve ön bellekleme gibi işlevleri için kullanılan bir araçtır. Oturum verilerini hızlı ve etkili bir şekilde depolayarak performansı artırır ve kullanıcı deneyimini iyileştirmektedir.

Kuyruk Sistemi

Laravel Framework kuyruk sistemi özellikle arka planda çalışan görevlerin yönetimi için çok kullanışlıdır. Örnek olarak özel bir Cron işlemi veya büyük miktarda e-posta gönderimi gibi işlemler, kuyruk sistemi sayesinde daha verimli bir şekilde yönetilebilmektedir.

Bu kuyruklar önceki işlemlerin tamamlanmasını beklemeden diğer işlemleri gerçekleştirmeye olanak tanımaktadır. Böylece web uygulamalarının performansını yükseltmektedir.

Google harita linki ya da Laravel PHP Web Sitesi Yapımı hakkında bilgi almak istiyorsanız bizimle telefon numarası üzerinden bilgi almanız mümkündür. Hattımız istediğiniz zaman kullanıma açık olup iletişim formu da ayrıca yer almaktadır. Son olarak dilemeniz halinde WhatsApp destek hattı da mevcuttur.

Yazımızı Değerlendirmek İster misiniz?

İçerik Puanı: 5 / 5. - Toplam Oy Sayısı: 5850

Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Web Tasarım ve Digital Medya Ajansı

Web Tasarım, SEO Çalışması ve İnternet Reklamcılığı konusunda sizlere profesyonel destek sağlıyoruz.

Son Eklenenler

AKLINIZDA PROJE Mİ VAR? HEMEN TEKLİF ALIN

Formu doldurun sizi hemen arayalım.