TPK Medya Ankara Web Tasarım S Logo
Joomla Nedir?, Joomla Avantajları Nelerdir?

Joomla Nedir?, Joomla Avantajları Nelerdir?

İçerik Listesi

0
(0)

Joomla nedir ?, web siteleri oluşturmak ve yönetmek için kullanılan ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir içerik yönetim sistemidir. Günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen bu içerik yönetim sistemi, 2005 yılında Mambo adlı bir CMS (içerik yönetim sistemi) projesinin ayrılmasıyla oluşturulmuştur ve günümüzde dünya çapında milyonlarca web sitesinde kullanılmaktadır. Siz değerli okurlarımız için oluşturmuş olduğumuz bu makalede, Joomla’nın işlevleri, avantajları ve Joomla kullanımı hakkında bilgiler sunacağız.

Joomla Nasıl Çalışır?

Joomla nedir ?, PHP programlama dilinde yazılmıştır ve bir MySQL veri tabanı yardımı ile çalışmaktadır. Günümüzde birçok kişi tarafından web sitelerinde sıklıkla tercih edilen bu sistem, bir web sunucusunda barındırılan bir web sitesi oluşturmak için kullanılır. Joomla, temel olarak bir içerik yönetim sistemidir ve kullanıcıların web sitelerini yönetmelerine büyük bir oranda yardımcı olur. Geniş özellikler sunan bu sistem genel olarak kullanıcıların web sitelerine içerik eklemelerine, değiştirmelerine ve kaldırmalarına olanak tanımaktadır.

Joomla’nın Avantajları Nelerdir?

Joomla’nın kullanıcılarına sunmuş olduğu birçok avantaj bulunmaktadır. Joomla kullanarak elde edebileceğiniz bazı avantajlar aşağıda maddeler halinde listelenmiştir. Eğer sizlerde Joomla kullanmayı düşünüyorsanız ve Joomla avantajlarını merak ediyorsanız aşağıdaki maddeleri okumanızı öneririz.

Bedava ve Açık Kaynak Olarak Kullanıcılara Sunulur

Joomla, ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir sistem olarak piyasada birçok kişiye hitap etmektedir. Joomla’nın bu özelliği, kullanıcıların web siteleri oluşturmak ve yönetmek için hiçbir ücret ödemeleri gerektiği anlamına gelmektedir. Joomla’nın açık kaynak kodlu olması ile kullanıcıların bu sistemdeki kodu özelleştirmelerine ve değiştirmelerine olanak tanımaktadır. Sizlerde eğer yazılım bilgisine sahipseniz Joomla üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.

Kolay Kullanım İle Herkese Hitap Eder

Joomla, kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir ve kullanımı oldukça kolay bir şekilde sunulmuştur. Joomla sistemi, kullanıcıların web sitelerine içerik eklemelerini ve yönetmelerini büyük bir oranda kolay hale getirmektedir. Joomla’nın birçok kullanıcı olduğundan dolayı kişiler internet üzerinden Joomla ile yaşadığı sorunlara kolay bir şekilde çözüm bulabilmektedir.

Geniş Özellik Yelpazesi İle Kullanıcılarını Memnun Eder

Joomla, birçok farklı özellik ile birçok kitleye hitap etmektedir. Joomla sistemi, kullanıcıların web sitelerine etkinlik takvimi, forumlar, bloglar, e-ticaret işlevleri ve daha fazlasını eklemelerine olanak tanımaktadır. Web siteniz için en uygun eklemeleri bularak web sitenize kolay bir şekilde entegre edebilirsiniz.

SEO Dostu Bir Sistemdir

Joomla, SEO dostu bir sistem olarak geçmişten günümüze ismini birçok kişiye duyurmuştur. Joomla sistemi, kullanıcıların web sitelerini optimize etmelerine ve arama motorlarında daha yüksek sıralamalara sahip olmalarına büyük bir oranda katkı sağlamaktadır. Joomla genele olarak meta açıklamaları, başlıklar, anahtar kelime yoğunluğu ve diğer SEO teknikleri için önceden yapılandırılmış ayarlar sunarak web sitelerin SEO ayarlarına uygun bir şekilde yayınlanmasına olanak sağlamaktadır.

Güvenlik Her Zaman Ön Plandadır

Joomla, güvenlik açısından da sağlam bir sistemdir. Joomla sistemi, kullanıcıların web sitelerinin güvenliğini sağlamak için birçok özellik sunmaktadır. Joomla’nın kullanıcılarına sunmuş olduğu özellikler arasında oturum açma denetimi, dosya izinleri, veri tabanı güvenliği gibi birçok seçenek yer almaktadır. Web sitenizi çok daha güvenli bir hale getirmek için bu özellikleri kullanabilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirmek İster misiniz?

İçerik Puanı: 0 / 5. - Toplam Oy Sayısı: 0

Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Web Tasarım ve Digital Medya Ajansı

Web Tasarım, SEO Çalışması ve İnternet Reklamcılığı konusunda sizlere profesyonel destek sağlıyoruz.

Son Eklenenler

AKLINIZDA PROJE Mİ VAR? HEMEN TEKLİF ALIN

Formu doldurun sizi hemen arayalım.