TPK Medya Ankara Web Tasarım S Logo
WordpressLazy-Loading İptal Etmek

WordPressLazy-Loading İptal Etmek

İçerik Listesi

0
(0)

WordPressLazy-Loading İptal Etmek, sanıldığının aksine oldukça kolaydır. Bunun için yapmanız gereken birkaç adım bulunmaktadır. Web sitelerinin hızı, kullanıcı deneyimi ve arama motoru optimizasyonu (SEO) için kritik öneme sahiptir. WordPress kullanıcıları, bu hızı artırmak için çeşitli tekniklerden yararlanmaktadır.

Bu tekniklerden biri de “lazyloading“dir. Ancak bazı durumlarda, site sahipleri veya geliştiriciler, lazyloading özelliğini iptal etmeyi tercih etmektedir. Lazyloading iptal edildiğinde, sayfadaki tüm öğeler ziyaretçi sayfayı açar açmaz yüklenmektedir. Peki, WordPressLazy-Loading İptal Etmek mümkün müdür?

WordPress LazyLoading Nedir?

WordPress’te lazyloading sayfa hızını artırmaktadır. Bu teknoloji kullanıcılar sayfayı açtığında resimlerin hemen yüklenmesini engellemektedir.

Böylece sayfa daha hızlı bir şekilde yüklenmektedir. Kullanıcı sayfada aşağı doğru ilerledikçe, görüntüler sırayla yüklenmeye başlamaktadır. Bu işlem kullanıcı deneyimini iyileştirmektedir. Aynı zamanda, sunucu üzerindeki yükü azaltmaktadır.

LazyLoading Ne İşe Yarar?

Lazyloading, web sitesinin performansını önemli ölçüde iyileştirmektedir. Sayfanın yüklenme süresini kısaltmaktadır. Google gibi arama motorları, hızlı yüklenen sayfaları ödüllendirmektedir. Böylece, site daha üst sıralarda yer alabilmektedir. Bu tür avantajlar, birçok kişi tarafından tercih edilse de; bazı durumlarda kapatmak daha avantajlı olmaktaıdr.

WordPress LazyLoading Nasıl İptal Edilir?

WordPress‘te lazyloading özelliğini iptal etmek mümkündür. Bunun için birkaç yöntem bulunmaktadır. En basit yol, bir eklenti kullanmaktır. Pek çok lazyloading eklentisi, bu özelliği devre dışı bırakma seçeneği sunmaktadır. Ayrıca aşağıda yer alan kodu Functions.php kısmına ekleyerek devre dışı bırakabilirsiniz.

add_filter( ‘wp_lazy_loading_enabled’, ‘__return_false’ );

WordPressLazy-Loading İptal Etmekiçin kodu Functions.php sayfanızın en sonuna eklemeniz gerekmektedir. Ardından dosyayı kaydederek, sayfayı yenileyebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirmek İster misiniz?

İçerik Puanı: 0 / 5. - Toplam Oy Sayısı: 0

Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Web Tasarım ve Digital Medya Ajansı

Web Tasarım, SEO Çalışması ve İnternet Reklamcılığı konusunda sizlere profesyonel destek sağlıyoruz.

Son Eklenenler

AKLINIZDA PROJE Mİ VAR? HEMEN TEKLİF ALIN

Formu doldurun sizi hemen arayalım.